Adrspach – skalne miasto

Adrspach (Adršpašsko-Teplické skály) – przepiękne miejsce w Czeskich Górach Stołowych, niedaleko granicy z Polską. Skalne miasto, o wiele większe od polskich Błędnych Skał, pełne labiryntów, tajemnych przejść, schodków i kładek, zapiera dech każdemu, kto przekracza granice utworzonego w tym miejscu parku narodowego.
W jednej chwili możemy przenieść się miliony lat wstecz i poczuć czas pierwotnej przyrody.

Obszar składa się z dwóch części – Adrspachu Górnego i Adrspachu Dolnego. Do Adrspachu Górnego można dojechać koleją, której stacja znajduje się tuż przy wejściu do parku. Przez teren skalnego miasta prowadzi kilka szlaków turystycznych, przeważnie o niewielkim stopniu trudności.

Zdjęcia wykonane w Adrspachu Górnym w sierpniu 2010 roku.

Oficjalna strona parku, w jednej z zakładek mapa:

http://www.skalyadrspach.cz/pl/skalnimesto.html

1 komentarz

  1. Hosting

    Pomysl na skalne miasto jesienia jest oczywiscie bardzo dobry pod warunkiem, ze nie pada badz jest swiezo po deszczu.

  2. Hosting

    Dorota, bylismy samochodem wiec nie znam z wlasnego doswiadczenia jak sie tam dostac publicznym transportem, ale podobno z Kudowy kursuja busy do Nachodu, a dalej z Nachodu pociagiem do Adrspachu. Teplice i Adrspach sa kolo siebie, wiec jednego dnia mozesz zobaczyc oba skalne miasta jest zolty szlak, ktorym przechodzi z jednego do drugiego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>